4jul17

Autor: Andrej Klapica | 5.7.2017 o 19:36 | (upravené 5.7.2017 o 19:49) Karma článku: 2,45 | Prečítané:  564x

Včera sa stali dva podvody na Slovákoch. Za posledné roky som rád sledoval Tour de France a výsledky nášho a svetového supercyklistu.

V krásne júlové nedele, keď bola posledná etapa TdF, sme obedúvali s rodičmi na záhrade v altánku a výnimočne sme mali počas obeda zapnutý televízor, aby sme sledovali záver Tour. Obed býval vždy chutný, príjemný, TdF mu dodávalo akúsi slávnostnú atmosféru, rozhovory, do ktorých sa okrem mužskej spoločnosti zapájali prekvapujúcimi informáciami aj ženy, boli zvyčajne o cyklistike a o aktuálnom ročníku TdF. Jednoducho bývala to slávnosť. Viem, že tento rok to tak nebude. Z protestu! Totiž posledné roky nám ukazujú, že zo športu sa vytráca ten správny duch a stále viac nad šikovnosťou športovcov prevažuje vypočítavosť a môj osobný názor je, že aj vidina zisku. Športové udalosti už organizátori nerobia z nadšenia a presvedčenia o dobrej veci, ale kvôli biznisu a čo najvyššiemu zárobku.

Nemôžem si pomôcť, ale stále mi napadá otázka, koľko je potrebné zaplatiť, aby z cyklistických pretekov bol „regulárne odstránený“ najlepší cyklista sveta.

Akokoľvek, ako hovorí dnešná mládež, myslím si, že: „Sagan to dá“. Verím, že úspešne prejde cez toto obdobie a možno raz budeme o ňom vidieť film, ako sa z cyklistu potupeného diskvalifikáciou stal vzor pre mnohých.

Druhý podvod je zverejnený údaj o priemernej hrubej mzde na Slovensku. Vraj 1.046 Eur. Uverejnením takéhoto údaju má vzniknúť nálada v spoločnosti, že na tom nie sme až tak zle. Že sa máme vlastne dobre, lebo z 1.046 Eur sa dá slušne vyžiť. Nezakrývajme si oči, veď vieme, že sú ľudia na Slovensku, ktorí zarábajú aj 50.000 Eur mesačne, otázne je, či tak zarábajú len „vlastnou hlavou“, a preto štatistiky vyskakujú na reálne nereálne čísla.

Bol by som radšej, keby sa v médiách písali údaje koľko skutočne príde každý mesiac ľuďom do peňaženky, čiže akú sumu zarába väčšina Slovákov. Myslím, že čísla by boli viac ako znepokojivé a sami by sme sa čudovali z čoho ľudia žijú. Po zverejnení takých čísiel by boli aj politici viac nútení s tým mizerným stavom niečo robiť.

Ale tak ako v predošlom prípade, aj v tomto verím, že „Slováci to dajú“ a raz si zvolia takú vládu, ktorá bude pracovať pre nich.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?